4 YILDIZLI GİRİŞİMCİLER OTEL - ANKARA

 

İmarın 4896 Ada 1 Parsel-Esat Caddesi Balo Sokak No:2 Esat / ANKARA adresindeki yapımına devam etmekte olduğumuz bina şehrin doğu yakasındadır. Bulunduğu konum itibarı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi, T.C.Başbakanlık Binası, Genelkurmay Başkanlığı Binası, Kara Kuvvetler Komutanlığı Binası, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Binası, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Binası, Jandarma Genel Komutanlığı Binası, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Dış İşler Bakanlığı, Orman Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Yargıtay, A.B.D. Büyükelçiliği, İtalyan Büyükelçiliği, Fransız Büyükelçiliği ve bazıları gibi resmi kurum ve kuruluşlar ile Dedeman Oteli, Grand Rixos Oteli, Sheraton Oteli, Hilton Oteli ile komşu sayılabilecek mesafede bulunmaktadır. Ayrıca Kocatepe Kültür Merkezi - Kocatepe Camii' ne 200 m. mesafededir. Kızılay istikameti, Eskişehir Yolu gibi şehrin ana arterlerinden ve Tunalı Hilmi Caddesi gibi şehrin yardımcı arterlerinden yapımına devam etmekte olduğumuz otele ulaşım rahat ve mümkündür.


838 m²' lik arsa üzerine inşa edilen bina;


4.Bodrum Kat: 568 m²

Bu katta 22 Araç Kapasiteli Otopark, Isı Merkezi,2 Adet Jeneratör (Senkronizasyon Sistem) ile Araç Asansörü Makine Dairesi yer almaktadır. Araç Asansörü Hidrolik Sistem Kleaman marka 2.500 Kg kapasiteli ve 4 duraklıdır. Isı Merkezi' nde kullanılan 1.354.000 kcal' lik kazanlar Alman Malı Viessmann, kullanılan pompa sistemleri Alman malı Wilo’dur. Doğalgaz alt yapı ve iç tesisat bağlantıları ve sayaç montajı tamamlanmıştır.


3.Bodrum Kat: 568 m²

1000 Kwa' lık Trafo ve O.G. hücrelerinin bulunduğu bu katta personel yemekhanesi, personel soyunma ve duşları ile işletme grubunun ihtiyacına göre belirlenebilecek depolar yapılabilecektir. İhtiyaç fazlası alan otopark olarak değerlendirilecektir. Ayrıca 120 m3' lük betonarme su deposu, hidrofor odası bulunmaktadır.


2.Bodrum Kat: 568 m²

70 m²' lik fitness alanı, Türk Hamamı, Fin Hamamı, Dinlenme Alanı,2 Adet Şok Duş (Hans Grohe), Sauna, Danışma, Jakuzi (Hydro Theraphy), 2 Adet Masaj Odası (Jakuzili), Doktor Odası, Bay ve Bayan Soyunma ve Duşların bulunduğu alanlar yer almaktadır.


1.Bodrum Kat: 568 m²

200 kişilik Balo Salonu(280 m²-h:4,50m.) ve Fuaye, Vestiyer, Ana Mutfak ve servis koridoru bulunmaktadır.


Ara Kat: 225 m²

Bu katta bay ve bayan genel ıslak hacimler, fiziksel engelli WC, Temizlik Odası, Ofisler ve Şarap Mahzeni bulunmaktadır.


Zemin Kat: 525 m²

Otel ana girişi, resepsiyon ve dinlenme alanları, Lobby-Bar, Kahvaltı Salonu – Restaurant (80 m²-100 Kişilik), Mutfak, Ön Büro Alanı, Bagaj Odası ve Personel girişi bulunmaktadır. 2 Adet 630 kg taşıma kapasiteli Löher Marka müşteri asansörü,1 Adet Servis asansörü ve Ana mutfak ile yardımcı mutfak irtibatını sağlayan 250 kg kapasiteli monşarj asansörü,4.Bodrum kat-Çatı katı arası yangın merdiveni ile yine 4,Bodrum kat-Çatı katı arası servis(müşteri)merdiveni bulunmaktadır.


Asma Kat: 355 m²

2 Adet 60 kişilik toplantı salonu (60 m² - h:3,00m.) ve 1 Adet 100 Kişilik toplantı salonu (100 m²-h:3.00m.) ve bu salonlarla uyumlu Fuaye alanı, Vestiyer, Ofisler, Bay ve Bayan WC, Executive Lounge bulunmaktadır.


1.2.3.4.5.Katlar: 460 m²
Her bir yatak katında 14 Adet oda bulunmaktadır. Odalar 25-35 m² arasındadır. Toplam oda sayısı 70,yatak sayısı 140 adettir. Tesis 4 Yıldızlı Turizm yatırım Belgesine sahiptir.


Çatı Katı:
Bu katta 2 Adet Soğutma Grubu (rhoss) ve 5 Adet Klima Santrali (Üntes Marka) bulunmaktadır. Ayrıca araç asansörü çatısında 6 Adet Klima Santrali (Üntes Marka) bulunmaktadır.
Binanın yatak katlarındaki duvar ve döşeme kaplamalarında Burdur Beige mermer kaplama, banyo tezgâh ve eşiklerinde Emperador Light mermer kaplama malzemeleri kullanılmıştır. Asansör cephe kaplamaları, döşeme kaplamalarında Emperador Light ve Emperador Dark mermer kaplama malzemeleri kullanılmıştır. Binanın dış cephe kaplama malzemesi kompoze taş kaplama ve kompakt laminat kullanılmıştır. Alüminyum doğramalar Belçika malı Reyneaers marka, camlar ısı ve güneş kontrollü Löw-E olarak tercih edilmiştir. Otel Ana giriş kapısı Hollanda malı Boon Edam marka paslanmaz çelik 3 kollu döner kapı şeklindedir. Restaurant girişi ve Balo Salonu Girişi fotosel kapılar Alman malı Kaba Gilgen markadır. Ayrıca binanın ısı ve ses yalıtımı değerleri 40 db olarak gerçekleştirilmiştir.

 

 

 

 

Ana Sayfa